Lunag Ri – David Lama & Conrad Anker

06/01/2019 
0


Niezwykła przygoda w niezwykłym miejscu. Wyzwanie dla ducha i ciała dla dwóch generacji utalentowanych alpinistów, których postaci nie trzeba właściwie przedstawiać. Niemniej warto chociaż krótko przypomnieć bohaterów tego filmu.

Conrad Anker (ur. 27 listopada 1962 r.) Jest amerykańskim wspinaczem, alpinistą, himalaistą i pisarzem, działającym głównie w Himalajach i na Antarktyce. Ma na koncie wiele świetnych przejść w górach całego globu. W 1999 brał udział w ekspedycji mającej na celu znalezienie ciała Georga Mallorego na Mount Evereście.

David Lama (ur. 4 sierpnia 1990 w Innsbrucku) – austriacki alpinista i wspinacz. Syn Austriaczki i Nepalczyka (przewodnika himalajskiego), wspinaczkę uprawiał od wczesnego dzieciństwa. Zwycięzca w zawodach Pucharu Świata IFSC w boulderingu w 2008 oraz (w tym samym roku) we wspinaczce z asekuracją. W styczniu 2012 dokonał pierwszego klasycznego przejścia Compressor Route na Cerro Torre w Patagonii.

 

Już w 2016 roku David Lama i Conrad Anker wyruszyli na Lunag Ri, oszałamiająco piękny, nieskażony szczyt o wysokości 6907 metrów na granicy Nepalu i Tybetu. Ponieważ sprawy nie poszły zgodnie z planem, duet musi wycofać się tuż przed szczytem, ale rok później wraca, zdecydowany zakończyć projekt. Pomimo doskonałych warunków i całej wiedzy zebranej podczas ich ostatniej próby, ich wysiłki zostają szybko zatrzymane, a życie Anker’a zawisa na krawędzi życia i śmierci, pozostawiając Lamę przed trudnym wyborem.

 

Already in 2016, David Lama and Conrad Anker had set out to climb Lunag Ri, a stunningly beautiful, unclimbed peak of 6.907meters on the borderline between Nepal and Tibet. As things didn’t go as planned the duo has to retreat just shy of the summit but returns one year later, determined to bring the project to an end. Despite prime conditions and all the knowledge gathered during their last attempt, their endeavor is stopped rapidly with Anker ’s life dangling between life and death, leaving Lama with some tough decisions to make.

You might also like
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


More Story
La Grave - freeride po francusku Stosownie do warunków za oknem, chcemy Wam zaprezentować inspirujący film o pasji freeride-u w Alpach Francuzkich. Bez...