ULTRATRAIL NA NAJWYŻSZEJ GÓRZE W AUSTRII

31/05/2018 
0


4. GROSSGLOCKNER ULTRA-TRAIL®: 27. – 29. JULI 2018

TOP BIEGACZE NA NAJWYŻSZEJ GÓRZE W AUSTRII

• 500 uczestników na premierze GGUT w 2015 r. – 1700 spodziewanych startujących w 2018 r
• Najbardziej wymagający Ultra-Trail w Alpach Wschodnich na najwyższej górze w Austrii
• W tym roku są cztery trasy z nową odległością ponad 75 kilometrów

Od 27 do 29 lipca 2018 r. region wokół najwyższej góry Austrii będzie stał pod znakiem Trailrunning: Großglockner Ultra Trail® pojawia się z głównym sponsorem DYNAFIT w czwartej rundzie. W krótkim czasie to sportowe wydarzenie znalazło swoje stałe miejsce w kalendarzu biegowym profesjonalistów jak i sportowców amatorów a jego popularność stale się rozwija. Na czwartej edycji GGUT pojawi się na starcie wiele międzynarodowych gwiazd tej sceny, Gediminas Grinius, Pau Capell lub Juliette Blanchet. Organizator wprowadzi w w tym roku kolejny dystans na ponad 75 kilometrów. Istnieją w sumie cztery różne konkursy dla sportowców – wszystko na tle zjawiskowej scenerii Alp Wschodnich i w obliczu majestatycznego Grossglocknera.

Królewską dyscypliną zawodów jest Szlak Großglockner Ultra z 110 kilometrami i 6500 metrami przewyższenia. Ten bieg zalicza się do najbardziej wymagających, ale także malowniczych szlaków Ultra-Trail w Alpach. Trasa przebiega w dużej mierze wzdłuż tak zwanego „Glocknerrunde” – okrążenia największej góry Austrii, Grossglocknera (3798 m). Początek i koniec biegu Ultra znajdują się w Kaprun / Pinzgau. Trasa w Parku Narodowym Wysokie Taury często prowadzie po technicznie trudnym terenie i wymaga silnego zdrowia psychicznego i odporności fizycznej. 110 kilometrów może być pokonane pojedynczo lub w trybie dwuosobowej sztafety ze zmianą w Kals.

Aby wyjść na przeciw zwolennikom krótszych dystansów, GGUT oferuje jeszcze trzy trasy dla profesjonalistów i ambitnych biegaczy hobbystów: Grossglockner Trail GGT 75 oferuje w tym roku dla biegaczy nową dyscyplinę na ponad 75 kilometrów z 4000 metrami przewyższenia. Kalser Tauern Trail wabi 50 kilometrami i 2000 metrami przewyższenia. Ostatni, choć nie najmniej ważny, Szlak Świata Lodowców Weissee Gletscherwelt Trail ma 30 kilometrów oraz 1000 metrów przewyższenia i traktować go można jako bramę wejściową do przygody z GGUT.

Großglockner ULTRA-TRAIL der Rekorde: 1.143 Teilnehmer aus 36 Nationen

Ex aequo na mecie: Gerald Fister (l.) i Klaus Gösweiner po 110 km i 6.500 m przewyższenia

międzynarodowe gwiazdy GGUT 2017 i zwycięzcy sztafety: Pau Capell (l.) i Gediminas Grinius

poprawiła swój czas z 2016 o 17 minut: zwyciężczyni Weisse Gletscherwelt Trail Johanna Erhart

zwycięzcy GGUT 2017 Gerald Fister (l.) und Klaus Gösweiner

Międzynarodowe gwiazdy sceny biegowej pojawią się na starcie

Na Großglockner Ultra-Trail 2018 pojawią się na starcie międzynarodowe gwiazdy sceny biegowej. tacy jak Pau Capell (SPA), Gediminas Grinius (LTU), Juliette Blanchet (FRA), Kristin Berglund (SWE), Tom Farbmacher (AUT), Janosch Kowalczyk (GER), Marjan Zupancic (SLO), Lukas Naegele (GER), Sacha Devillaz (FRA), Petru Muntenasu (GER), Markus Amon (AUT). Ponadto sponsor tytularny DYNAFIT wysyła wielu innych sportowców, trailhero i pracowników na start, w tym znane nazwiska, takie jak Johanna Erhart (zeszłoroczna zwyciężczyni Weissee Gletscherwelt Trail), Markus Stock (zwycięzca zeszłorocznego dystansu 50 km), Michael Geisler, Peter Kienzl i dwóch nowo przybyłych w zespole sportowców Hannes Namberger i Maria Koller. Sportowcy Salomona Sandra Koblmüller, Matthias Baur i Markus Schoiswohl uzupełniają pole startowe najlepszych zawodników z Austrii i Niemiec.

Hubert Resch, założyciel i przewodniczący zespołu organizacyjnego, pełen entuzjazmu nie może się doczekać rozpoczęcia czwartej edycji Großglockner Ultra-Trails®:


„Grossglockner Ultra Trail ma wszystko, co sprawia, że ​​serce biegacza bije szybciej. Sceneria jest po prostu zapierająca dech w piersiach piękna a trasy są bardzo różnorodne, ale jednocześnie technicznie dość trudne. Dzięki nowemu dystansowi 75 kilometrów oferujemy teraz całą gamę tras i możemy zadowolić sportowców o różnych oczekiwaniach i potrzebach. Szczególnie ciekawi jesteśmy oczywiście, czy magiczny limit 15 godzin na dystansie 110 zostanie skrócony. „

Sponsor tytułowy DYNAFIT również radośnie czeka na czwarte wydanie Großglockner Ultra-Trails® i na kontynuację partnerstwa do roku 2020. Marka górskich sportowców wytrzymałościowych identyfikuje się w stu procentach z rywalizacją w terenie wysokogórskim, która nie tylko ze względu na sprzęt stawia uczestnikom wysokie wymagania. Letnia kolekcja DYNAFIT oferuje odpowiedni sprzęt dla różnych wymagań na czterech różnych dystansach – od butów na wszystkie warunki biegu alpejskiego, poprzez lekkie plecaki biegowe po kolekcję tkanin dla sportowców.
GGUT Studio: ponad 24 godziny życia wokół GGUT
Dla wszystkich fanów biegania, którzy nie mogą być obecni na żywo w GGUT, organizatorzy oferują GGUT STUDIO. Moderatorzy relacjonują na żywo przy 24 godziny na Facebooku z Großglocknera – w tym prawdziwe uczucie gęsiej skórki. Widzowie mogą sprawdzić regularne aktualizacje wyścigów, filmy na żywo z wyścigu i topowych sportowców, finisze na mecie i najlepsze opowiadania wokół największego austiackiego wydarzenia trailowego. 

Rejestracja i dalsze informacje można znaleźć na stronie www.ultratrail.at.

You might also like
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


More Story
SPLITBERGEN 2018 Splitboard na Artyce - to cel pierwszej polskiej wyprawy. Splitboard to snowboard, który po rozpięciu i naklejeniu fok daje...