K2 Ski Challenge

23/07/2017 
0


Sięgając po przygodę i wyzwanie Karakorum stało się w tym roku prawdziwym placem bojów dla polskich himalaistów. Spod K2 właśnie dotarły najświeższe wieści od polskich połączonych wypraw – PZA/PHZ oraz #K2SkiChallange. Wczoraj zespół w składzie: Andrzej Bargiel, Dariusz Załuski i Jerzy Natkański wyruszył ponownie na drogę Kukuczka-Piotrowski, z zamiarem zaporęczowania kolejnego trudnego fragmentu. Mimo, że atak szczytowy ma być prowadzony na drodze Cesena (Basków), ten odcinek będzie konieczny podczas zjazdu na nartach Andrzeja Bargiela.
(Informacja bazuje na komunikacie opublikowanym na profilu FB Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki)

Wczoraj (20 lipca 2017) zespół: Andrzej Bargiel, Jerzy Natkański, Dariusz Załuski podczas 16-godzinnej akcji osiągnął wys. 6500 m n.p.m. na drodze Kukuczka-Piotrowski i zaporęczował fragment trudnej technicznie grani. Ponowne wyjście na drogę Kukuczka-Piotrowski miało na celu rozeznanie tego fragmentu przed #zimową #wyprawą na #K2, a zaporęczowany fragment jest niezbędny do zjazdu Jędrka Bargiela z K2.
Dzisiaj (21 lipca 2017) nasza ekipa – wspierana m.in. przez markę „LOTTO. Radość wygrywania” – zasłużenie odpoczywa. Zapowiada się piękna pogoda, więc kolejne wyjście zaplanowane jest na jutro.

Jak to wygląda na miejscu możecie zobaczyć na filmach opublikowanych na profilu FB Andrzej Bargiel.


Previous Article
Jack O’Neill - ikona surfingu
Next Article
Wieści spod K2!You might also like
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


More Story
Jack O’Neill - ikona surfingu Jack O’Neill, ikona surfingu, przedsiębiorca i współtwórca pianki neoprenowej, zmarł 2 czerwca 2017 roku w wieku 94 lat w swoim...